Jdi na obsah Jdi na menu
 


umístění v české lize

1999/2000

Po základní části páté místo. V play-off si Keramika zopakovala duel s Třincem. Spolehlivý výkon Dušana Salfického, klíčová branka do té doby nevýrazného Martina Špaňhela minutu před koncem čtvrtého utkání a vítězná penalta obránce Petra Kadlece, doprovozená památným gestem, poslaly Plzeň do semifinále proti Vsetínu. Přestože Plzeň v základní části s obhájcem trofeje ani jednou neprohrála, v play-off prohrála, byť po velkém boji, všechny tři záoasy. Plzeň skončila celkově třetí. Bronzové medaile jsou největším plzeňským úspěchem v české extralize.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 26 výher, 11 remíz, 15 porážek, skóre 151:113, 63 bodů
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Třinec 1:3, 3:1, 9:0, 4:3 po samostatných nájezdech
Play-off semifinále: Plzeň – Vsetín 0:2, 2:3, 2:3 po prodloužení

2000/01

Keramika nedokázala navázat na úspěch z minulého ročníku. Tým byl sužován velkým množstvím zraněných hráčů a rovněž některé opory neodváděly standardní výkony. Výsledkem bylo celkové desáté místo a brány play-off zůstaly Keramice uzavřeny.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 20 vítězství, 3 vítězství v nastaveném čase, 6 remíz, 2 porážky v nastaveném čase, 21 porážek, skóre 150:144, 72 bodů

2001/02

Tým prošel velkými změnami, odešli trenéři Rulík se Sýkora a gólman Dušan Salfický. Slovenský gólman Šimonovič v Plzni neuspěl, sezónu odchytal Libor Barta. Po tragickém úvodu soutěže však skončila Plzeň na 4. místě po základní části, což je její nejlepší umístění v historii české ligy. V play-off nepřešla Keramika do semifinále přes Vítkovice (4:2 na zápasy).
Bilance v základní části: 52 zápasů, 27 výher, 6 remízy, 19 proher, skóre 155:146, 87 bodů
Play-off - čtvrtfinále: Plzeň - Vítkovice 2:1, 1:4, 3:2, 1:9, 2:5, 2:4

2002/03

Úvod ligy se Keramice vydařil, ovšem konečné umístění doplatilo na tragickou druhou čtvrtinu základní části, v níž Plzeň získala pouze 8 bodů. Na play-off Západočeši nedosáhli, definitivní hřebíček do rakve byla domácí prohra s Pardubicemi v předposledním kole. Plzeň skončila devátá šest bodů za osmým Znojmem.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 23 výher, 4 remízy, 25 proher, skóre 137:150, 71 bodů

2003/04

Plzeň měnila historii, přestože tomu 40 kol extraligy vůbec nenasvědčovalo a v jednu chvíli visela nad Plzní možná hrozba baráže. Poté se tým, který posílil gólman Roman Málek neuvěřitelně zvedla a vrcholem sprintem za play-off byla vysoká výhra v posledním kole nad Kladnem 5:0, kterým se Plzeň kvalifikovala do čtvrtfinále s Pardubicemi. Vysokého favorita Plzeň nejen potrápila, ale dokonce senzačně vyřadila ze hry o titul! Zraněními decimovaný a unavený tým již poté nestačil na pozdějšího mistra ze Zlína, ale jako prvnímu se Lasselsbergeru Plzeň podařilo vyřadit z pozice osmého týmu po základní části vítěze dlouhodobé soutěže! Celkově skončila Plzeň na 4. místě.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 21 výher, 7 remíz, 24 proher, skóre 138:140, 68 bodů
Play-off - čtvrtfinále: Plzeň - Pardubice 3:6, 2:5, 4:2, 6:3, 2:5, 3:1, 5:1
Play-off - semifinále: Plzeň - Zlín 2:7, 3:4 po prodloužení, 3:2, 0:3, 2:4

2004/05

Opět tým prošel rozsáhlou změnou, do níž promluvila i výluka v NHL. Ta do Plzně přivedla Martina Straku, Jaroslava Špačka, Milana Krafta či vítěze posledního Stanley Cupu Martina Cibáka. Po dlouhých letech se natrvalo vrátil Pavel Trnka. V silné extraligového konkurenci se tým pohybal na pomezí postupu do play-off, který nakonec Lasselsbergeru utekl pouze o vzájemné zápasy s Litvínovem. Z posil z NHL sezónu dokončili v Plzni pouze Martin Straka a Pavel Trnka. Špaček dohrál ročník ve Slavii, Kraft ve Varech.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 22 výher, 5 remíz, 25 proher, skóre 134:139, 74 bodů

2005/06

Po výjimečné sezóně způsobené výlukou v NHL nastupovala Plzeň do nového ročníku s jednoznačným cílem – vrátit se po roční odmlce do vyřazovacích bojů. U „A“ mužstva působilo ozkoušené trio – Marek Sýkora se svými asistenty Radimem Rulíkem a Radkem Kampfem. Do podvědomí fanoušků se asi nejvíce zapsal zápas osmadvacátého kola, při němž zlínský gólman Murín posunul branku ještě před vhazováním a plzeňský gól při přesilové hře pět na tři tedy nemohl platit. Lasselsberger se proti chování slovenského brankáře odvolal a celá extraliga stála při něm. Výhru 4:1 na svém ledě ale Hamé Zlínu nikdo odepřít nemohl. O postup do play-off modrobílí bojovali i nadále, ovšem před domácím utkáním ve 47. kole již bylo jasné, že i tentokrát skončí sezóna pro Plzeňany po padesáti dvou utkání. Vedení HC Lasselsbergeru Plzeň tedy uvolnilo nejdražší hráče na hostování a zlevnilo vstupné, aby si ČEZ Aréna udržela vysoký průměr diváků.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 17 výher, 1 výhra v prodloužení, 8 remíz, 2 prohry v prodloužení, 24 proher, skóre 127:134, 60 bodů.

2006/07

Hráčský kádr si znovu prošel velkou obměnou, odešli například dlouholetý plzeňský útočník Dušan Andrašovský, jehož služby si zavázaly Pardubice, do Švédska zamířil David Moravec nebo Michal Straka odešel do Žiliny. Naopak se na úvodu sezóny hlásily velké posily, mezi nimiž jasně kralovali Richard Král nebo Igor Rataj. Ani jeden ale plzeňské lodivody nepřesvědčili natolik, aby si své místo v mužstvu Lasselsbergeru zajistili až do konce sezóny, Richard Král odešel do prvoligové Boleslavi a Rataj byl vyměněn za Tomáše Divíška, který notně pozvedl plzeňskou produktivitu. Svůj debut v reprezentačním dresu stihl i západočeský útočník Radek Matějovský, když do přípravného zápasu ČR – Švédskou konaného v Plzni naskočil společně s Divíškem a Málkem. Celkově se Lasselsbergeru nedařilo o moc lépe než sezónu minulou, ba naopak. Po odehraných dvaapadesáti kolech jim patřilo předposlední místo, když poslední skončil bezradný Vsetín.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 20 výher, 1 výhra v prodloužení, 1 prohra na nájezdy, 30 proher, skóre: 141:173, 63 bodů.

2007/08

Po neúspěšné sezóně Plzně posilovala. Přišli obránci Jasečko, Nikolov, Dresler, z Varů se vrátil Michal Dvořák a ze švédska především forvard Tomáš Vlasák. V průběhu sezóny klub získal do svých řad Lukáše Dernera či lotyšského beka Jekabse Redlihse. Plzeň válčila se střídavými úspěchy, zatímco na svém ledě získávala pravidelně body, výjezdy na hřiště soupeřů jen desetkrát skončily bodovým ziskem. Nadějně rozehraná základná část nakonec odsoudila Plzeň k předkole play-off, v němž Západočeši narazili na Kladno. Dvakrát Plzeňáci podlehli o jeden gól, jednou Kladeňáky v divokém zápase přehrálo 6:5, ale na postup do čtvrtfinále to nestačilo. Ani čtvrtý rok po sobě se Plzeň nepodívala do vyřazovacích bojů.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 14 výher, 14 výher v prodloužení, 7 proher v prodloužení, 17 proher, skóre 174:172, 77 bodů.
Play-off – předkolo: Plzeň-Kladno 1:3 (2:3, 2:5, 6:5, 3:4)

2008/09

Léto plné změn. Z vedení klubu mizí dlouholeté tváře, klub přebírá skupina kolem Martina Straky. Hráčský kádr doznává úprav, hráčská politika nového vedení se však ještě naplno neprojevuje, odchází především první centr Tomáš Divíšek. Na místo hlavního kouče přichází ve své premiéře v extralize Pavel Hynek. Postupem času ztrácí důvěru klubu Roman Málek, na místo jedničky přechází Pavel Francouz a posléze Jan Chábera. Spojení Vlasák-Straka ničí soupeře, Plzeň trochu kuriózně vítězí v prvních i posledních pěti zápasech nového ročníku. Plzni těsně o bod utíká šesté místo, které uzmul pozdějí mistr Karlovy Vary. V předkole si Plzeň až na pět zápasů poradila s Třincem, ve skvělé hokejové bitvě poté vyřadila v 7. zápase gólem Martina Adamského v 87.(!) minutě zápasu Pardubice, opět po pěti letech. V semifinále však byla nad síly Plzeňáků Slavia, jíž táhla nepolapitelná dvojice Červenka-Bednář. Přesto se pátý zápas, jenž rozhodl o postupu Slavie a který ozdobilo vše hokejové včetně vyrovnání Martina Straky v čase 59:59, zapsal mezi nejkrásnější hokejové zápasy české hokejové historie.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 24 výher, 2 výher v prodloužení, 6 proher v prodloužení, 20 proher, skóre 160:157, 82 bodů.
Play-off – předkolo: Plzeň-Třinec 3:2 (4:2, 6:1, 0:3, 3:4p, 3:0)
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň-Pardubice 4:3 (2:1sn, 1:3, 2:1, 3:4, 0:3, 3:1, 4:3p)
Play-off – semifinále: Plzeň-Slavia 1:4 (6:0, 5:6, 1:3, 1:6, 5:6sn)

2009/10

 

Jeden z nejúspěšnějších ročníků v historii plzeňského hokeje vůbec. Před sezónou se k týmu připojilo trio Kanďanů – dva útočníci Bomersback se Scofieldem a jeden obránce O´Brien. Tři naprosté neznámé vytvořily skvěle pracující rovnici s nově přichozím trenérem Marianem Jelínkem, kterému asistoval Milan Razým. Mimo jiné tým posílil také slovenský útočník Hvila, českoněmecký obránce/útočník Benda či duo navrátilců ze zámoří Stránský s Boháčem. Naopak, na druhou stranu, jež znamenala odchod z plzeňského hokeje, se vydali obránci Čakajík s Cartellim, Slováci Fabuš s Hudcem a gólmanovi Cháberovi skončilo hostování, svou hokejovou pouť opět spojil s pražskou Spartou. Ta do Plzně taktéž na hostování uvolnila Tomáše Pöpperleho, který zaujal Cháberův post.

Základní část se nedá popsat jinými slovy než jako naprosto snová. Tým, pevně kormidlovaný tandemem Jelínek-Razým a vedený Martinem Strakou, slavil úspěchy, kam se jen podíval. A odměna přišla přesladká. Již dvě kola před koncem základní části bylo jasné, že se HC Plzeň 1929 stane prvním držitelem Prezidentovy trofeje pro vítěze základní části.

V play-off bohužel přišlo rozčarování. Plzeňané po dlouhých pauzách způsobených olympijskou přestávkou a předkolem play-off narazili na rozjeté divoké šelmy z Liberce. Ty sice nechaly v prvních utkáních, které se pochopitelně hrála na ledě Plzně, ještě drápky schované a domácí slavili pohodlné výhry 4:0 a 4:1. Pak se ale modrobílá družina zasekla a další čtyři zápasy se staly kořistí libereckých Bílých Tygrů. HC Plzeň 1929 tak po vyřazení ve čtvrtfinále play-off obsadil 5. místo, čímž si oproti minulému ročníku pohoršil o jednu příčku.

Bilance po základní části: 52 zápasů, 29 výher, 6 výher v prodloužení, 7 proher v prodloužení, 10 proher, skóre 162:128, 106 bodů.
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň-Liberec 2:4 (4:0, 4:1, 2:4, 3:4, 2:3, 2:7)